Delovno pravo
Iskalnik
Brezplačno svetovanje
Mnenja strank
-
Pozdravljeni, zahvaljujem se vam za brezplačno svetovanje glede moje pogodbe o zaposlitvi in izplačil.
-
Pozdravljeni, zahvaljujem se vam za brezplačno svetovanje glede spornih postavk in datumov v moji ...
-
Rada bi se zahvalila za hiter, jasen in seveda brezplačen nasvet, ki sem ga dobila od prijaznega ...
-
Pozdravljeni, zahvaljujem se vam za brezplačno svetovanje glede Odpovedi, pohvaliti moram kontaktno osebo ...
-
Pozdravljeni, zahvaljujem se vam za brezplačno svetovanje glede upokojitve, pohvaliti moram kontaktno ...
Podjemna pogodba |
Podjemna pogodba - pogodba o deluS podjemno pogodbo se podjemnik zavezuje opraviti določen posel, kot je izdelava ali popravilo kakšne stvari, kakšno telesno ali umsko delo ipd., naročnik pa zavezuje, da mu bo za to plačal. Naročnik ima pravico nadzorovati posel in dajati navodila, če to ustreza naravi posla, podjemnik pa mu mora to omogočiti. Če je dogovorjeno, da bo podjemnik izdelal stvar iz svojega materiala, ni pa določena kakovost, je podjemnik dolžan dati material srednje kakovosti. Naročniku odgovarja za kakovost uporabljenega materiala enako kot prodajalec. Podjemnik je dolžan opozoriti naročnika na napake materiala, ki mu ga je naročnik izročil, kar jih je opazil ali moral opaziti, ker sicer odgovarja za škodo. Če je naročnik zahteval, naj stvar izdela iz materiala z napakami, na katere ga je podjemnik opozoril, mora podjemnik ravnati po njegovi zahtevi, razen če je očitno, da material ni primeren za naročeno delo, ali če bi izdelava iz zahtevanega materiala lahko škodila podjemnikovemu ugledu; v tem primeru lahko podjemnik odstopi od pogodbe. Podjemnik je dolžan opozoriti naročnika na pomanjkljivost v njegovem naročilu ter na druge okoliščine, za katere je vedel ali bi bil moral vedeti in bi bile lahko pomembne za naročeno delo ali za njegovo pravočasno izvršitev, ker sicer odgovarja za škodo. Podjemnik je dolžan izročiti naročniku izdelano ali popravljeno stvar. Te obveznosti je prost, če je bila stvar, ki jo je izdelal ali popravil, uničena iz vzroka, za katerega ne odgovarja.
Nudimo informacije in pravno svetovanje na področju delovnega prava. Pokličite 040 30 30 84 |
Comments
Lepo bi Vas prosila za pomoč in sicer me zanima ali lahko oseba, ki je prijavljena na zavodu, oseba ki je že zaposlena za polni delovni čas opravlja preko podjemne pogodbe avto-taxi prevoze? In kateri Zakon to dovoljuje oz. preprečuje?
hvala za odgovor
V hotelu delam kot vzdrževalec že eno leto in pol. Na začtku sem delo opravljal brez pogodbe, ker je bilo rečene da 2 tedna delam poskusno. Potem sem še celo leto delal brez pogodbe. Sedaj so mi dali za podpisat podjemno pogodbo za nedoločen čas. Seveda pri meni obstajajo elemnti delovnega razmerja, delam vsak dan od 8h do 14h. Vendar končam delo, kadar mi oni ukažejo da moram domov. Potem moram ravno tako opravljati delo nočnega receptorja, kadar ni na voljo drugega za kar mi plačajo 25€ na noč, kar je manj kot delo čez dan, ko imam urno podstavko 4€. Pravijo, da ponoči tako ali tako ne počnem nič. Počasi imam tega dovolj vendar ne vem kako ukrepati, ker se bojim, da na koncu po tolikem času ostanem brez dela. Prosim za nasvet! Hvala!
RSS feed for comments to this post